PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809930}

Gösta

7,5 1 433
oceny
7,5 10 1 1433
Gösta
powrót do forum serialu Gösta

Jestem dopiero po szóstym odcinku i jak czytam komentarze innych to zastanawiam się, co mnie w tym serialu wciągnęło - i to, obok samej specyfiki Szwecji, jest chyba domniemana przeze mnie przewrotność tej historii. Gosta jest potwornie przesłodzony, chodząca skrajna dobroć, każdemu chce pomóc, każdego zrozumieć i to wszystko odbywa się oczywiście wyłącznie jego osobistym kosztem. To irytujące patrzeć, jak wszyscy w około, od obcych po ojca i zeschizowaną dziewczynę, go wykorzystują, tym bardziej, że zdawało się, że Gosta chyba tego nie dostrzega.. ale wydaje się, że skorupka powoli zaczyna pękać. Będę bardzo rozczarowana jeśli na finiszu nie zobaczę sceny na kształt teksańskiej masakry ;))

ocenił(a) serial na 8
lena_dabrowska

No to poczekałaś... Do 12 odcinka ;]
Choć te pęknięcia w pancerzu pojawiały się już wcześniej

Anexoza

I niestety trochę się finałem rozczarowałam, liczyłam na trochę więcej przytupu ;) czasu spędzonego z tym serialem jednak nie żałuję, jest ciekawym studium kondycji dzisiejszych społeczeństw i jakby nie patrzył to Gösta ma rację odpowiadając matce na jej "radę" jak powinien postępować w życiu . Znamienna jest też ostatnia scena, gdy Gösta odtwarza film na telefonie, przy tym jak wielu ludzi się dzisiaj traktuje, chyba wiele osób może razem z nim współodczuwać właśnie ten brak jako sprawiający mu najwięcej przykrości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones