PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=809930}

Gösta

7,5 1 432
oceny
7,5 10 1 1432
Gösta
powrót do forum serialu Gösta

Jest piękny!
Tak, jest czasem niepokojący i pełen absurdów jak niemal wszystkie skandynawskie społeczeństwa, ale jest przy tym tak uroczy, tak słodko dziecinny, tak dobry, tak mądry, tak nostalgiczny i tak zabawny, że będę do niego wracać i wracać!

A tak JAKIEGOŚ bohatera nie było od dawna! Mnie nie wkurzał. ja go polubiłam i podziwiałam jego konsekwencję. Wkurzali mnie ludzie, którzy na nim żerowali, ale nie on. I miał rację w ostatnim odcinku - dlaczego ma stawać się gorszy skoro to inni mogą stać się lepsi?

ocenił(a) serial na 10
ania_z_anina

Moodysson robiący serial dla HBO - to musiało być dobre, ale nie spodziewałem się, że aż tak :)

ania_z_anina

Mam bardzo podobnie. Rozczulam się, śmieję, złoszczę się czasem na bliskich Gòsty, natomiast ten serial niesie w sobie takie ciepło i jakieś takie niewinne, naiwne dobro, i ono mnie rozkłada na łopatki. Uroczy obraz i niesie w sobie dużo mądrości. I chyba jest nieco satyrą na społeczeństwo szwedzkie?

ocenił(a) serial na 9
niewypada

Mocne. Nie jest satyrą z początku też tak myślałem ,ale aktualnie mieszkam w Szwecji i mogę stwierdzić ,że scenarzysta co najwyżej chciał zatrzeć nosa Szwedom rzucając im prawdą prosto w oczy.

ania_z_anina

skandynawiskie spoleczenstwa sa pelne absurdow? jakich ?

ocenił(a) serial na 8
Lunasol

Wydaje mi się, że autorce chodzi o inną mentalność krajów skandynawskich.

ocenił(a) serial na 10
ania_z_anina

To tak samo jak ja. Obejrzałam go już trzy razy i zamierzam czwarty. Nie wiem co jest w tym serialu takiego, ale chyba jakaś przytulność. Jest tam mało ludzi, mało zamieszania, przyroda. Super mądre dialogi, przemyślane. Ubóstwiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones