PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123384}

Terrorists: The Kids They Sentenced

Terrorister - en Film om dom Dömda
6,7 31
ocen
6,7 10 1 31

Terrorister en Film om dom Dömda
powrót do forum filmu Terrorister - en Film om dom Dömda

ha! i jak oceniać dokument? patrzeć na wartości artystyczne, wizualne, zwracać uwagę na muzykę, montaż czy patrzeć przede wszystkim na wartość merytoryczną? spróbujemy trochę tak i tak. nazwisko jednego z reżyserów mówi jak dla mnie dużo i rekomendacją już jest całkiem spora. rękę pana moodyssona widać w sposobie przedstawienia wywiadów z tytułowy dzieciakami. bardzo prosta praca kamery nazywana paradokumentalną w innych filmach jego produkcji, w tym wypadku nie już już nawet para- ;p do tego tematyka i poglądy antyglobalistyczne - prawdziwe lewicowe, anarchistyczne są mi dość bliskie i dlatego obiektywnym choćbym chciał, nie będę. film zaczyna się takim dość typową dla tego typu produkcji, ale zawsze robiącą wrażenie sekwencją krótkich scenek - wojny, próby wojskowe, ataki terrorystyczne, manifestacje, torturowanie zwierząt (eksperymenty laboratoryjne), głodujący ludzie, wycinki lasów, wycieki ropy naftowej z tankowca i obraz plaży i wody efektem tego będący [itd.]. wszystko w bardzo dobrej oprawie muzycznej - tego typu montaż atrakcji zarówno ze względu na formę jak i treść wrażenie na mnie robił, robi i będzie robił zawsze. w filmie nakreśla się nam bardzo dokładne relacje przebiegu demonstracji młodych szwedów skazanych za udział i domniemane organizowanie i namawianie do manifestacji antybush, związanej z przybyciem prezydenta usa do göteborga. próba rekonstrukcji wydarzeń z użyciem zapisów z kamer policyjnych. w trakcie demo policja użyła ostrej amunicji w stosunku do protestujących i postrzeliła jednego z bohaterów filmu, który przeżył tylko sporym fartem. ukazanie walki uczestników manifestacji i ich rodzin z system sądowniczym szwecji. kontrowersyjne metody pracy policji i moim zdaniem bulwersujące, ostateczne wyroki dla młodych ludzi. 7/10. naprawdę warte obejrzenia. film do ściągnięcia bezpośrednio ze strony:

http://www.alterkino.scenaonline.org/

na stronie wiele innych godnych polecenia dokumentów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones